Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dębica poszerzy swoje granice?

 
Czy miasto Dębica poszerzy swoje granice? Czy samorządowcy przed wyborami powrócą do rozmów na ten temat? Jeżeli „tak się stanie”, to jakie tereny zostałyby włączone do miasta i jak taki proces byłby przeprowadzony? – nie po raz pierwszy już , odpowiedzi na te pytania szukali reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR. Temat poszerzenia granic Dębicy poruszany jest już od wielu lat – zwykle pojawia się przed kolejnymi wyborami, ale jak do tej pory w zasadzie na zapowiedziach kończy się, chociaż z pewnością miasto w obecnych graniach nie może już rozwijać się i pozyskiwać inwestorów. Przypomnijmy, że ostatni rozwój terytorialny Dębicy miał miejsce w trakcie kadencji burmistrza Edwarda Brzostowskiego, kiedy to miasto wzbogaciło się o niewielki fragment Latoszyna – co wywołało spory konflikt pomiędzy władzami miasta i Gminy Dębica. Na początku obecnej kadencji burmistrz Mariusz Szewczyk rozpoczął rozmowy z wójtami sąsiednich gmin w sprawie przyłączenia najbliższych Dębicy sołectw, jednak włodarze tych terenów wyrazili kategoryczny sprzeciw. W kwietniu bieżącego roku sytuacja nieco uległa zmianie, kiedy to wójt Stanisław Rokosz wyraził chęć do prowadzenia rozmów i negocjacji w tej sprawie, ale jak do tej pory niewiele zmieniło się, zarówno ze strony miasta, jak też gminy nie padły żadne konkretne, wiążące informacje o jakich terenach mówimy i na jakich zasadach miałyby ewentualnie zostać przyłączone do Dębicy. Obecnie Dębica niespecjalnie może już rozwijać się w obrębie istniejących granic administracyjnych, a przyłączenie przyległych terenów zdaniem Mateusza Kutrzeby jest konieczne do dalszego rozwoju gospodarczego miasta. Poszerzenie granic naszego miasta to temat, który z pewnością będzie często pojawiał się w trakcie przedwyborczych dyskusji kandydatów na włodarza Dębicy. Pytanie tylko, czy rozmowy i negocjacje w tej sprawie zakończą się w dniu wyborów, czy rzeczywiście w najbliższych latach Dębica poszerzy swoje granice, a ustalenia w tej sprawie będą satysfakcjonujące zarówno dla miasta, jak też dla poszczególnych gmin. Do tego tematu z pewnością jeszcze wiele razy będziemy powracali na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR. O poszerzeniu granic Dębicy rozmawiać będziemy także w trakcie „Debat o Mieście i Regionie” oraz „Debat Wyborczych” .

 


Redakcja PTVR
 
Data pliku video: 2018-08-27, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki - powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola