Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Młodzieżowa Grupa Reprezentacyjna Gminy Dębica czuwała przy Grobie Pańskim w Brzeźnicy

 
Wielka Sobota kończąca Triduum Paschalne, a zarazem poprzedzająca święto Zmartwychwstania Pańskiego to dzień zadumy i refleksji. We wszystkich parafiach pełniona jest warta honorowa przy Grobie Jezusa. Nie inaczej było w kościele w Brzeźnicy. Jak co roku nie zabrakło strażaków. Tym razem jednak dodatkowo czuwała Grupa Reprezentacyjna Gminy Dębica.Młodzież pełniła 10-minutowe dyżury w specjalnie na tę okazję zakupionych strojach. Wierni zgromadzeni w świątyni mogli podziwiać trzy różne rodzaje ubrań: mundury strażackie, stroje księstwa warszawskiego a także cesarstwa rzymskiego. Był to debiut zespołu działającego przy Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek.Jednak mieszkańcy jeszcze nie raz będą mieli okazję ją zobaczyć. Młodzieżowa Grupa Reprezentacyjna ma stać się wizytówką Gminy Dębica pojawiając się na wszelakich uroczystościach w odświętnych strojach.

 


Debicatv
 
Data pliku video: 2018-03-31, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola