Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MSZ: konsultacje polsko-egipskie w Warszawie (komunikat)

Data publikacji: 2017-08-08, Data modyfikacji: 2017-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 

MSZ: konsultacje polsko-egipskie w Warszawie (komunikat)
-MSZ informuje:

Dzisiejsze konsultacje mają dla nas szczególne znaczenie, ponieważ odbywają się w miesiącu, w którym Egipt przewodniczy pracom Rady Bezpieczeństwa ONZ - powiedziała wiceminister Joanna Wronecka podczas spotkania z wiceministrem spraw zagranicznych Egiptu Hishamem Badrem.

Cieszy mnie wysoka dynamika naszych kontaktów bilateralnych, czego potwierdzeniem jest - po owocnym spotkaniu w Kairze - rewizyta pana ministra w Warszawie - dodała wiceszefa MSZ.

Dzisiejsze konsultacje poświęcone były zagadnieniom dotyczącym Rady Bezpieczeństwa ONZ w kontekście niestałego członkostwa Polski w Radzie w latach 2018-2019. Wiceministrowie rozmawiali m.in. o metodologii pracy, technikach negocjacyjnych oraz sposobach usprawnienia prac RB. Wiceministrowie rozmawiali także na temat możliwości podejmowania inicjatyw przez niestałych członków RB ONZ oraz dynamiki współpracy pomiędzy stałymi i niestałymi członkami Rady. - Możemy powiedzieć, że w wielu kwestiach podobnie patrzymy na świat. Pragnę przypomnieć, że po raz ostatni Polska i Egipt zasiadały wspólnie w Radzie Bezpieczeństwa w latach 1996-1997 - podkreśliła wiceminister Wronecka. - Jesteśmy gotowi służyć Polsce naszym doświadczeniem z członkostwa w latach 2016-2017 oraz procesu przygotowań do przewodnictwa w pracach w Radzie Bezpieczeństwa - zadeklarował z kolei wiceminister Badr.

Wiceszef egipskiej dyplomacji Hisham Badr przebywa w Polsce z dwudniową wizytą, w trakcie której odbędzie również spotkania m.in. w Ministerstwie Rozwoju.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

 

kom/ nmk/, Źródło artykułu: MSZ
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki - powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola