Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nagroda dla Gminy Dębica

 
Gmina Dębica została nagrodzona w rankingu Złota Setka Gmin Podkarpacia. Samorząd spośród 109-u gmin wiejskich wyróżnił się pozyskiwaniem środków unijnych w wieloletniej perspektywie finansowej. Gmina Dębica została wyróżniona praktycznie we wszystkich kategoriach specjalnych rankingu Złota Setka Gmin Podkarpacia. Sam ranking stanowi podsumowanie osiągnięć samorządów ostatniej dekady. Jest to ocena przedsiębiorczości, zaradności i szeroko rozumianej aktywności samorządów naszego samorządu. Gmina Dębica spośród 109 gmin wiejskich wyróżniła się absorbcją środków unijnych w wieloletniej perspektywie finansowej, za co została wyróżniona tytułem "Skuteczny Beneficjent Środków Unijnych", a w ogólnym rankingu uplasowała się na trzecim miejscu. Ponadto Gmina Dębica znalazła się w pierwszej dziesiątce w kategoriach: Lider Globalizacji, Inwestor Dekady oraz Turystyczna Gmina. Była to XI edycja Rankingu Złota Setka Gmin Podkarpacia, którego celem jest analiza rozwoju społeczno-gospodarczego 160 podkarpackich gmin. Uhonorowane zostały samorządy, które wykazały się największą aktywnością według wyników za lata 2008 - 2017.

 


Redakcja PTVR
 
Data pliku video: 2018-11-26, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola