Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwszy w Gminie Dębica Dzienny Dom Seniora otwarty

 
Seniorzy z Gminy Dębica chcą wychodzić z domu i działać! Teraz mają do tego dodatkową okazję. W Kochanówce powstał Dzienny Dom Senior+. Będzie to przede wszystkim miejsce spotkań. Nieodzownym elementem ma być również integracja międzypokoleniowa z wolontariuszami. Seniorzy w domu dziennego pobytu nie tylko mogą miło spędzać czas na rozmowach. Oprócz zajęć kulturalnych i edukacyjnych otrzymają pomoc w czynnościach dnia codziennego, posiłek a także rehabilitację czy terapię zajęciową. Dzienny Dom Senior + jest pierwszym w Gminie Dębica miejscem pobytu osób starszych. Przewidziano w nim miejsce dla 15 osóbpo 60 roku życia. Ciągle można się zgłaszać na zajęcia. Zapisy prowadzone są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy. Środki na adaptację, remont i wyposażenie wyniosły 387 374,68 zł z czego 256 269,97 zł stanowiły środki z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pozyskane w ramach programu Senior+ , a 131 104,71 zł to środki własne Gminy Dębica.

 


Debicatv
 
Data pliku video: 2019-01-04, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola