Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pożar sklepu meblowego LIMBA

Data publikacji: 2018-03-07, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 27 lutego br. o godz. 13.01 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy wpłynęło zgłoszenie o pożarze w sklepie meblowym LIMBA w Pilźnie. Do działań zadysponowane zostały siły i środki z KP PSP w Dębicy oraz z OSP z terenu gminy Pilzno. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali bardzo duże zadymienie i wysoką temperaturę w pomieszczeniu kotłowni i magazynie sklepu meblowego. Zagrożony był dwukondygnacyjny budynek sprzedaży mebli przyległy bezpośrednio do kompleksu oraz znajdujące się dalej w tym budynku sklepy spożywczy, rowerowy oraz RTV-AGD. Początkowe działania straży polegały na gaszeniu palących się pomieszczeń oraz niedopuszczeniu do rozprzestrzenienia się pożaru na przyległe sklepy i lokale. Jednak ze względu na panujące warunki i możliwość dalszego rozwoju pożaru do akcji dysponowane były sukcesywnie kolejne siły i środki zarówno z Państwowej Straży Pożarnej jak i ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu dębickiego. Dodatkowo Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa w Rzeszowie zadysponowało ciężkie samochody gaśnicze, podnośniki hydrauliczne oraz inny specjalistyczny sprzęt ratowniczy spoza powiatu. Po przybyciu na miejsce akcji dowodzenie przejęli kolejno Komendant Powiatowy PSP w Dębicy st. bryg. Wojciech Buszek oraz Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP  mł. bryg. Andrzej Marczenia. Dużym utrudnieniem w prowadzonej akcji gaśniczej były panujące warunki atmosferyczne: temperatura ok. -12 °C oraz silny wiatr. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania i wykonywania prac rozbiórkowych w obiekcie. W działaniach udział brało 17 pojazdów Państwowej Straży Pożarnej (łącznie 29 strażaków) oraz 13 samochodów z ochotniczych straży pożarnych (64 strażaków). ZOBACZ ZDJĘCIA ZOBACZ ZDJĘCIA - strona KW PSP w Rzeszowie

Pełna treść wiadomości na: straz-debica.net/index.php/aktualnosci2/akcje2/493-pozar-sklepu-meblowego-limba
straz-debica.net, Źródło artykułu: straz-debica.net
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki - powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola