Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rondo w Pustyni i szersza droga - ruszyły prace na łączniku Dębica-Wschód

 
Symbolicznym wbiciem dziesięciu łopat rozpoczęto budowę łącznika wschodniego. W ramach inwestycji ma nastąpić m.in. przebudowa i poszerzenie drogi powiatowej Zawada - Pustynia na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką do węzła autostradowego i dalej w kierunku drogi krajowej nr 94 w Zawadzie. Ponadto na skrzyżowaniu w Pustyni powstanie rondo, które zapewni kierowcom bezpieczny przejazd. Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec września bieżącego roku. Koszt budowy oszacowano na 11 mln zł, z czego ok. 9,5 mln stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, a 1,5 mln to pomoc finansowa przekazana przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. Mieszkańcy Pustyni od kilku lat domagali się postawienia sygnalizacji świetlnej lub budowy ronda ze względu na dużą ilość przejeżdżających samochodów. Teraz te oczekiwania zostaną spełnione. W sumie na budowę łącznika wschodniego oraz zachodniego w Straszęcinie powiat dębicki pozyskał około 40 mln złotych dofinansowania. Inwestycje na obu odcinkach zakończą się jesienią tego roku. Zaawansowane prace przygotowawcze trwają również nad rozpoczęciem budowy nowego mostu na Wisłoce.

 


Debicatv
 
Data pliku video: 2018-05-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki - powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola