Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sesja Rady Gminy Dębica

 
Na ostatniej sesji Rady Gminy Dębica podjęto uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Stanisława Rokosza. Radni interweniowali także o remonty dróg i chodników w ich miejscowościach. W związku z wyborem na Wójta Gminy Dębica była konieczność ustalenia wynagrodzenia dla Stanisława Rokosza. Wójt będzie zarabiał 10 620 zł. Na sumę tą składają się wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny, dodatek za wieloletnią pracę. Podczas sesji Adam Pieniążek zrezygnował z pełnienia funkcji radnego Gminy Dębica. Będzie pracował w samorządzie powiatu jako wicestarosta. Radni i sołtysi podnosili sprawę remontów chodników i dróg w ich miejscowościach. Po sesji wywiązała się dyskusja dotycząca zimowego odśnieżania dróg, czy wszystkie drogi w Gminie Dębica są przejezdne i kto z urzędników odpowiada za zimowe utrzymanie dróg.

 


Redakcja PTVR
 
Data pliku video: 2018-12-05, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki - powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola