Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stypendia dla zdolnych z Gminy Dębica

 
Uzdolnionej młodzieży w Gminie Dębica nie brakuje. Dało się o tym przekonać podczas rozdania stypendiów. Granty odebrało 65 uczniów i studentów. Na tegoroczne stypendia naukowe, artystyczne i sportowe zabezpieczono w budżecie 45 tys. zł. Była to pierwsza tura rozdań, druga jesienią. Stypendia w Gminie Dębica wręczane są od 2004 roku. W sumie, przez ten okres ponad 2,5 tys. uczniów uzyskało wsparcie opiewające na łączną kwotę 570 tys. zł. Podczas pierwszego rozdania stypendia naukowe otrzymało 21 uczniów szkół podstawowych, 8 z gimnazjum, 7 ze szkół ponadgimnazjalnych oraz 8 ze szkół wyższych. 6 sportowców zasłużyło sobie na nagrodę wybitnymi osiągnięciami. 15 osobom wręczono również granty za wybitne osiągnięcia artystyczne.

 


Debicatv
 
Data pliku video: 2018-06-11, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki - powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola