Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

tlenek węgla i nietypowy poszkodowany

Data publikacji: 2018-03-22, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 20 marca br. o godz. 18.08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy wpłynęło zgłoszenie o występowaniu tlenku węgla w budynku mieszkalnym w Czarnej. Do działań zadysponowano jeden zastęp z KP PSP w Dębicy oraz jeden z OSP Czarna. W wyniku zdarzenia zatruciu tlenkiem węgla uległ mężczyzna, który został przewieziony do szpitala przez karetkę pogotowia. Z pomieszczenia w którym przebywał nieprzytomny mężczyzna wyniesiono również podtrutego psa, któremu strażacy udzielili pomocy stosując tlenoterapię. Po około 15-20 minutach pies odzyskał siły. Psa przekazano przybyłemu na miejsce lekarzowi weterynarii. Przeprowadzone w pomieszczeniu pomiary wykazały występowanie tlenku węgla na poziomie 460 ppm, dlatego strażacy musieli prowadzić działania w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.          

Pełna treść wiadomości na: straz-debica.net/index.php/aktualnosci2/akcje2/501-tlenek-wegla-i-nietypowy-poszkodowany
straz-debica.net, Źródło artykułu: straz-debica.net
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola