Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uroczyście i patriotycznie w Dębicy

 
Podobnie jak w całej Polsce w Dębicy obchodzono Dzień Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od Ceremoniału Wojskowego na dębickim Rynku. Na obchodach Święta Niepodległości licznie zgromadzili się mieszkańcy miasta: dzieci, młodzież, dorośli, a także władze miasta i powiatu, organizacje kombatanckie i harcerze. Uroczystości rozpoczęły się od występu grupy artystycznej Safo oraz ceremoniału wojskowego. Ppłk Roland Waszkowiak - dowódca Dębickiego Batalionu Obrony Terytorialnej po odebraniu meldunku przemaszerował przed frontem kompanii honorowej i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszystkich zgromadzonych przywitał Ryszard Pękala – przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy, a okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk. Przybyli na uroczystość dębiczanie odśpiewali Hymn Polski. Przy dźwiękach orkiestry miejskiej pod batutą Stanisława Świerka mieszkańcy miasta przeszli do Kościoła św. Jadwigi. Tam odbyła się msza w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem księdza Ryszarda Piaseckiego proboszcza parafii. Po mszy świętej nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Matki Boskiej Niepokalanej.

 


Redakcja PTVR
 
Data pliku video: 2018-11-11, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki - powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola