Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uroczysty apel z okazji powołania Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy

Data publikacji: 2018-12-06, Data modyfikacji: 2018-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 
04.12.2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy odbył się uroczysty apel z okazji objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP powołał na to stanowisko mł. bryg. Marcina Radzika, który dotychczas zajmował stanowisko dowódcy zmiany w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Dębicy. Oprócz kadry kierowniczej, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych udział w uroczystości wzięli: poseł na Sejm RP Jan Warzecha, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Stefan Bieszczad, podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Babiec, starosta powiatu dębickiego Piotr Chęciek, przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dębicy Władysław Radzik, kapelan OSP powiatu dębickiego ks. Józef Jasiurkowski, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu dębickiego, strażacy-emeryci, szefowie instytucji, które na co dzień współpracują z komendą, a także przedstawiciele służb mundurowych. Podczas apelu nastąpiło odczytanie decyzji podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP o powołaniu komendanta, przedstawienie życiorysu nowego komendanta oraz przywitanie ze sztandarem jednostki. Nowemu komendantowi mł. bryg. Marcinowi Radzikowi, podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec życzył sukcesów i pomyślności na nowym stanowisku. Z kolei nowo powołany komendant powiatowy PSP w Dębicy w swoim przemówieniu podziękował przełożonym za zaufanie i zapewnił, że praca na tym stanowisku będzie dla niego nowym wyzwaniem, wyraził równocześnie nadzieję na dalszą owocną współpracę z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dębicy oraz władzami samorządowymi. ZOBACZ ZDJĘCIA    

Pełna treść wiadomości na: straz-debica.net/index.php/aktualnosci2/uroczystosci2/573-uroczysty-apel-z-okazji-powolania-komendanta-powiatowego-psp-w-debicy
straz-debica.net, Źródło artykułu: straz-debica.net
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola