Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wojska Obrony Terytorialnej trenują na terenach Gminy Dębica

 
Na ostatniej sesji Rady Gminy podpułkownik Roland Waszkowiak dowódca 33 Batalionu Piechoty Lekkiej 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej przedstawił zebranym zasady funkcjonowania jednostki, a także omówił przebieg szkoleń prowadzonych na terenie Gminy Dębica. Jednostka Wojsk Obrony Terytorialnej stacjonuje w naszym mieście już od lipca ubiegłego roku, kiedy to ochotnicy zostali uroczyście zaprzysiężeni na dębickim rynku. Znaczna cześć żołnierzy wchodzących w jej skład to mieszkańcy naszego regionu, którzy bardzo dobrze znają powiat i w razie potrzeby są w stanie szybko i sprawnie reagować oraz pomagać potrzebującym. Dowódca batalionu podpułkownik Roland Waszkowiak na sesji Rady Gminy Dębica podkreślał, jak ważna w sprawnym funkcjonowaniu jednostki jest współpraca z wszystkimi samorządami, ponieważ w razie klęski żywiołowej lub innego zagrożenia sąsiednie kompanie muszą działać wspólnie i realizować uzgodnione oraz zaplanowane zadania. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w celu lepszego poznania terenu oraz zwiększenia swojej sprawności działania i podniesienia umiejętności, cyklicznie przechodzą ćwiczenia także na obszarze Gminy Dębica. Między innymi takie szkolenie odbyło się już w Stasiówce. Podpułkownik Roland Waszkowiak podczas sesji rady gminy omówił i zaprezentował zebranym sprzęt jakim dysponuje 3 Podkarpacka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej, a także sztandar i oznaczenia zarówno brygady, jak też dębickiego batalionu wchodzącego w jej skład. Jak dowiedzieli się reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR patronem naszej jednostki wybrany już został pułkownik Adam Lazarowicz, komendant Obwodu Związku Walki Zbrojnej AK w Dębicy. Decyzja w tej sprawie czeka jednak na ostateczne zatwierdzenie.

 


Redakcja PTVR
 
Data pliku video: 2018-03-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola