Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wybory samorządowe 2018 w Dębicy

 
W Dębicy będzie dogrywka. O fotel burmistrza naszego miasta w drugiej turze wyborów powalczą ze sobą: Mariusz Szewczyk – obecny burmistrz Dębicy z Mateuszem Kutrzebą – kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory samorządowe w województwie podkarpackim i nadal samodzielnie będzie rządzić w Sejmiku. W całej Polsce według badania exit poll Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 32, 3 procenta głosów. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR ponownie w Sejmiku będzie reprezentował nasz region radny Stefan Bieszczad. W mieście Dębica w II turze Mariusz Szewczyk zmierzy się z Mateuszem Kutrzebą. Różnica po pierwszym starciu jest niewielka, zatem wszystko może się zdarzyć, a finalny efekt będzie w dużej mierze zależał od aktywności kandydatów przez najbliższe dwa tygodnie. Któremu z Panów uda się przekonać Dębiczan dowiemy się 4 listopada. W Gminie Czarna nadal rządził będzie Jóżef Chudy, który obronił fotel Wójta w I turze. W Gminie Dębica sensacyjna dogrywka – Stanisław Rokosz najprawdopodobniej będzie musiał walczyć w drugiej turze z Adamem Pieniążkiem o fotel wójta . Według naszych nieoficjalnych informacji w gminie Żyraków w II turze spotkają się Krzysztof Tylec i Marek Rączka. Zatem wybory w naszym mieście i powiecie jeszcze się nie skończyły. W niedzielę 21 października w I turze mieszkańcy naszego regionu wybierali burmistrzów, wójtów a także swoich przedstawicieli w Sejmiku Wojewódzkim oraz radnych miejskich i powiatowych. Dębiczanie decydowali między innymi kto przez najbliższe pięć lat rządził będzie naszym miastem. W Dębicy najwięcej głosujących odwiedzało lokale wyborcze przed południem zaraz po kończących się mszach świętych. Każdy wyborca otrzymywał cztery karty do głosowania. Mariusz Szewczyk obecny burmistrz Dębicy ubiegający się o reelekcję głosował wspólnie z żoną Ludmiłą w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 17 mieszczącej się w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy. Z kolei Mateusz Kutrzeba kandydat Prawa i Sprawiedliwości także ubiegający się o fotel włodarza miasta swoje wyborcze głosy oddawał w lokalu przy ul. Rzecznej w Dębicy. W głosowaniu towarzyszyła mu żona i córka. Marszałek Władysław Ortyl głosował, w towarzystwie małżonki Aldony w Komisji Wyborczej przy ul. Kościuszki 4 w Mielcu. Jak przebiegało głosowanie w naszym mieście, czy były przypadki łamania ciszy wyborczej – o to zapytaliśmy Jacka Batora – rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Ostateczne wyniki I tury wyborów poznany najprawdopodobniej dopiero we wtorek, ale już dzisiaj wiemy że czekają nas dogrywki o najważniejsze fotele w mieście i Gminie. W kolejnych materiałach poinformujemy Państwa kto zasiądzie w Radzie Miejskiej Dębicy, Radzie Powiatu Dębickiego i Radzie Gminy Dębica. Zatem czeka nas interesujące następne dwa tygodnie kampanii wyborczej. O szczegółach będziemy Państwa na bieżąco informowali na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

 


Redakcja PTVR
 
Data pliku video: 2018-10-22, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki - powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola