Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gorączka złota w Gminie Dębica! Poszukiwacze po raz 12. zmierzyli się w Gumniskach

 
Już po raz 12. w Gumniskach zmierzyli się poszukiwacze cennego kruszcu. „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota” rokrocznie przyciągają fanów dobrej zabawy połączonej z rywalizacją. Najmłodsi mogli poszaleć w kulach wodnych, dmuchanych zjeżdżalniach lub odpocząć w kąciku plastycznym. Dla nieco starszych natomiast zorganizowano „Bieg Kuracjusza”. Na Festynie Kulturalno-Rekreacyjnym nie zabrakło atrakcji wpisujących się w temat przewodni imprezy, czyli średniowiecze. Był turniej rycerski, pokazy ognia, przejażdżki konne oraz oczywiście zawody w poszukiwaniu błyszczących drobinek złota. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego. Złotym Sponsorem jak co roku została Firma Jubilerska Górecki z Dębicy. Tradycją imprezy w Gumniskach jest również zbiórka na rzecz dzieci niepełnosprawnych prowadzona przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości”. W tym roku do potrzebujących powędruje 3,5 tys. zł. „Złotym Powiatem” Mistrzostw został Powiat Dębicki, który otrzymał również „Złotą Buławę” – nagrodę przechodnią. Wśród Samorządowców Gminnych i Organizacji Pozarządowych zwyciężyło Centrum Wolontariatu Dzieci i Młodzieży Gminy Dębica. I miejsce w kategorii Szlachetni Panowie kontra Piękne Białogłowy zdobył Bartosz Guziec. W rodzinnych potyczkach natomiast bezkonkurencyjna okazała się rodzina Państwa Guziec. Po zaciętej rywalizacji dla wszystkich zagrał Zespół ROMPEY. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem SEKEND.

 


Debicatv
 
Data pliku video: 2018-07-10, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki - powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola