Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mateusz Cebula przewodniczącym Rady Miejskiej w Dębicy

 
Znamy kształt Rady Miejskiej na lata 2018-2023. Nowym przewodniczącym został Mateusz Cebula z Prawa i Sprawiedliwości. W tajnym głosowaniu podczas I Sesji Rady Miejskiej Miasta Dębica zdobył 11 z 20 możliwych głosów. Radni mieli do wyboru tylko jednego kandydata. Zgłoszony przez Joannę Ożóg Mateusz Kutrzeba odrzucił propozycję ubiegania się o to stanowisko. Przed głosowaniem na wiceprzewodniczących rady, Joanna Ożóg zasugerowała by każdy z trzech obecnych komitetów wyborczych miał swojego reprezentanta. Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło trzech kandydatów: Andrzeja Bala, Mateusza Kutrzebę i Józefa Sieradzkiego , Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Szewczyka zaproponował Szczepana Mroczka. Z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicji Obywatelskiej Ziemi Dębickiej o stanowisko jednego z zastępców przewodniczącego ubiegał się Piotr Michoń. Ostatecznie w głosowaniu wybrani zostali Andrzej Bal, Mateusz Kutrzeba i Józef Sieradzki. W tym tygodniu planowana jest jeszcze jedna sesja rady, na której wyłonieni zostaną przewodniczący poszczególnych komisji.

 


Debicatv
 
Data pliku video: 2018-11-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dębicki – powiat w województwie podkarpackim z siedzibą w Dębicy, w skład którego  wchodzą gminy: Brzostek. Dębica, Pilzno,  Czarna, Jodłowa i Żyraków.

  Powiat ma charakter rolniczo – przemysłowy (64% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne); najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami są: Firma Oponiarska DĘBICA S.A oraz Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. w Brzeźnicy.

  Na ternie powiatu dębickiego fukcjonują 3 rezerwaty przyrody (,,Kamera” - w gminie Brzostek, ,,Słotwina” – w gminie Pilzno, ,,Torfy” -  w gminie Czarna) oraz 2 parki krajobrazowe (Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Pasma Brzanki).

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz 2 drogi krajowe - DK nr 94, oraz DK nr 73.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola